Mišel Zadravec
Kto je Mišel Zadravec?

Misel Rozstrapatené vlasy, neprehliadnuteľné fúzy, kaprie tetovanie na ramene a nepretržiteľná pripravenosť k akcii - vďaka tomu spoznáte tohto muža, ktorého najväčšou vášňou je rybárčenie. Zároveň ho táto profesia sprevádza celým jeho životom.

Už ako malý chlapec bol Mišel naplnený entuziazmomkeď nahadzoval háčik so svojím strýkom. V skutočnosti mu ale strýko odrezal paličku z krovia a nadviazal na neho niť,  kde namiesto dážďovky bola uviazaná kobylka. Žarty stranou ... neplytvajte slová o tom, aké rybárske vybavenie sa používalo počas niekoľkých storočí. Všetko si rybári vyrábali sami doma a našťastie bolo tiež veľké množstvo rýb, takže nebolo ťažké vytiahnuť nejakú rybu pomocou jednoduchého náčinia. Mišel dostal svoj prvý prút od svojho otca a vďaka tomuto nemeckému vynálezu sa mu rybárčenie dostalo hlboko pod kožu.

Už ako dieťa bol Mišel veľmi podnikavý a vyrábal si sám návnady. Bol veľmi šikovný - dával vajíčka a bavlnu dohromady, aby to bolo viac odolné. Keďže Mišel je aj milovníkom jedla, pridal do toho červenú papriku a tekvicový olej, aby to malo lepšiu chuť. Aké inovatívne! Zakaždým, keď išiel Mišel rybárčiť, tak sa pokúšal vymyslieť novú kombináciu, aj keď sa mu podarilo chytiť ryby na staré návnady. Dokonca používal aj pečené doplnky.

Misel_strip

Na strednej škole sa dostalo rybárčenie trochu do pozadia, pretože že futbal stal jeho aktuálnom centrom všetkého diania.
Neskôr sa ale rybárčenie vrátilo opäť do popredia a po ukončení školy prišiel Mišel s prevratnou myšlienkou - čo keby som si otvoril svoj vlastný rybársky obchod v mojom rodnom meste? Vďaka tomuto nápadu sa Mišel venuje rybárčenie dodnes. Počas vieru udalostí v boji za nezávislosť roku 1991 Mišel spolu so svojím kamarátom vyrábal svoje prvé po domácky vytvorené boilisy. Neuveríte, čo to dá práce vyrobiť 3 kilá! Zbraň pre miestne rybníky však priniesla fantastické výsledky: nebola jediná voda, kde by sa im nepodarilo chytiť nejakého kapra alebo amura. Vďaka úspechu a pokroku prípravy mohla začať ozajstná a rentabilné produkcie.

Následne prišla pre Mišela nová výzva, keď prekročil štátne hranice a dostal sa do najbližšej susednej krajiny - Maďarska. Začalo pre neho dobrodružstvo pri lovení v cudzích vodách ... Miestni rybári neveriacky hľadeli, keď si pripravoval svoje návnady a ešte viac boli prekvapení, keď Mišel svoje úlovky vrátil späť do vody.

Maďarsko bolo jednou z desiatich krajín, kedy Mišel pokúšal svoje rybárske šťastie. Zatiaľ čo v piatich krajinách sa mu podarilo vytiahnuť kapry, ktorí dosahovali 20kg v iných dvoch štátoch jeho úlovky vážili sotva pár gramov ... Mišel je jedným z európskych rybárov, ktorý sa môže pochváliť úlovky ťažšími než 20 kilogramov a zároveň je považovaný za prvého európskeho rybárov, ktorému sa podaril taký úlovok v niekoľkých rôznych vodách a krajinách. Koniec koncov bol mu tiež venovaný príbeh na satelitnom programe Fishing & Hunting, ktorý bol odvysielaný aj na kanáli Duna v Maďarsku, Slovenského, Rumunsku a tiež v Slovinsku. Je síce pravdou, že sa mu nikdy nepodarilo uloviť kapra, ťažšieho 30 kilogramom, ale na druhú stranu sa môže pochváliť viac ako 100 úlovky, ktoré presiahli hranicu 20kg. Mišel tvrdí: "Je to ako hra. Je dôležité byť vždy krok pred kaprom a urobiť pár sekvenčných pohybov preto, aby ste ho dostali. "

"Dá sa ale povedať, že učenie je celoživotný proces, teda aj ja sa určite ešte niečo naučiť," dodáva známy rybár. Možno, že nelovil v tých správnych vodách ... vlani sa mu podarilo chytiť kapra, ktorý vážil 28,10 kg a zakončil sezónu opäť s úlovky nad 25kg. Zdá sa, že jeho úspech je založený na špeciálnych receptoch jeho boilisů, ale nesmieme tiež zabudnúť jeho rybárske znalosti a skúsenosti. Pomohli mu aj rybárske skúšky, v ktorých pochytil nevyhnutné maličkosti, pre ešte lepší rybárčenie.

Zdá sa, že Mišel je krok od veľkého úspechu, pretože sa mu podarilo začať v roku 2012 export rybárskych prípravkov do Talianska, Nemecka, Slovenska, Českej republiky, Rumunska, Maďarska a Chorvátska. Na spadnutie sú aj ďalšie kontrakty s inými štátmi.

Cesta k týmto výsledkom ale bola nesmierne dlhá a bolo jej dosiahnutá predovšetkým vďaka tvrdohlavosti a vytrvalosti Mišela, keď sa rozhodol vydať sa touto cestou na vlastnú päsť. Uvedomil si tiež, že nie je možné stráviť na vode 180 dní / rok a tak sa rozhodol vybudovať si svoj vlastný testovací tím, čo nebolo vôbec jednoduché, pretože musel rybárov presvedčiť o jeho skúsenostiach a obhájiť výrobu vlastných boilisů. Začiatok tejto novej etapy nebol vôbec jednoduchý, ale podarilo sa im kvalifikovať na majstrovstvá sveta a Mišel bol dokonca zvolený trénerom slovinského týmu.Zkušenosti a zážitok z tejto akcie boli odrazovým mostíkom jeho ďalší osud.

Aj naďalej sa Mišel stretáva s ľuďmi, ktorí mu upevňujú jeho motiváciu v tomto odbore. Najväčší zdroj motivácie a energie mu prichádza od jeho rodiny, ktorá sa ho snaží čo najviac podporovať. A ako bonus - manželka i jeho dvaja synovia zdieľa rovnakého koníčka, ako má on, čím mu robia veľkú radosť.

Misel_strip2